Antioksidan Maddeler

Bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak için düzenli 8 saatlik uyku, Egzersiz, Etkin stres yönetimi ve Dengeli beslenme şu günlerimizde ayrıca önem arz ediyor.

Bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için ANTİOKSİDAN* maddeleri içeren gıdaların günlük belirli oranlarda tüketilmesinin faydalı olduğu kanaatindeyiz.

Peki bu ANTİOKSİDAN maddeler nasıl bir etki ile vücut direncimizi artırıyor?

Hücrelerimiz hasar gördüğü zaman kendini koruma ve/veya yenileme özelliğine sahiptir. Benzer şekilde, bağışıklık sistemimiz vücudumuzda doğal olarak üretilen bazı zararlı maddeleri yok edebilir. Bu savunma gücümüzün kaynaklarından birini ANTİOKSİDAN* dediğimiz maddeler oluşturur.

Ancak; stres, çeşitli hastalıklar (güncel olarak COVID-19 gibi virütik enfeksiyonlar..), yetersiz ve dengeli olmayan beslenme söz konusu olduğunda ürettiğimiz ANTİOKSİDAN maddeler yetersiz kalabilir.

Bu maddeler ile ilgili hatırı sayılır sayıda yapılmış bilimsel çalışmalar mevcuttur; ve çalışmaların sonucunda belirli oranlarda bu gıdaların alınmasında fayda gözlenmiştir.

Postta, her bir gıdanın 100 GRAMINA denk gelen ANTİOKSİDAN KAPASİTE DEĞERİ belirtilmiştir.

Günlük almamız gereken ortalama ANTİOKSİDAN KAPASİTE DEĞERİ ise 3000-5000 arası olmalıdır.

Hastalarımız ile sağlıklı yaşam sohbeti yaparken hangi gıdaların tüketilebiliniceğini –ki bu hastaya ve hastalıklara göre değişebiliyor- beraber karar veriyoruz.

Sevgilerimle ??

?ANTİOKSİDAN MADDE NEDİR?
Hücrelerimiz tarafından üretilen ve bazı gıda ve bitkilerde bulunan kimyasal maddelerdir.